Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

W naszej szkole od dwóch lat działa uczniowska grupa teatralna pod nazwą „Małe dzieci- duży teatr”.  Opiekunkami  projektu są Renata Praczyk i Natalia Kowal. Działania artystyczne grupy doprowadziły do wystawienia następujących spektakli: „Calineczka”, „Tak, on jest królem” i „Zagubiony czas”.  Przedstawienia cieszyły się zawsze  dużym uznaniem widzów oraz  dostarczały wiele emocji i wzruszeń.

 

Ten projekt artystyczny nie byłby możliwy bez współpracy z rodzicami naszych uczniów, którzy wspierają nasze działania i chętnie służą pomocą.  Bardzo cieszy nas to zaangażowanie, tym bardziej, że RELACJE stanowią nasz główny cel w programie Szkoła z Klasą 2.0, w którym bierzemy udział już po raz piąty.

 

Najnowszą sztuką wystawianą przez uczniów jest  „Królowa Śniegu” oparta na motywach baśni H.Ch. Andersena. Jest to piękna opowieść o zwycięstwie dobra nad złem. Premiera sztuki odbyła się  26 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na prośbę rodziców uczniowie ponownie wystawili ją  9 lutego, a publiczność stanowiła społeczność lokalna. Wśród obecnych gości znaleźli się: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Obrze Irena Jaskółka, Radna Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Elżbieta Kieliba, Sołtys Starej Obry Sławomir Patryniak, Sołtys Szymanowa Waldemar Walczak z żoną, uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły,  rodzice naszych wychowanków, a także przyjaciele szkoły. Po przedstawieniu odbył się krótki koncert talentów tanecznych oraz wokalnych naszych wychowanków.

 

 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

 

„Male dzieci- duży teatr”  to kulturalny projekt rozwijający pasje i talenty uczniów. Sztuka odgrywa ważną rolę w życiu każdego człowieka. Może dopomóc dzieciom  w rozumieniu rzeczywistości oraz budowaniu do niej pozytywnego stosunku. Zajęcia teatralne poszerzają  i kształtują wiedzę ucznia. Teatr jest szkołą życia, uczy przez przeżywanie. Młodzi aktorzy wytrwale pracują nad sobą przełamując nieśmiałość i walcząc z tremą podczas publicznych wystąpień. Udział w zajęciach teatralnych pozwala wychowankom poznawać swoje wnętrze,  pomaga wyrabiać umiejętność wywoływania emocji i radzenia sobie z nimi oraz rozwija wiarę w siebie.

 

Renata Praczyk

Natalia Kowal

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ NA SZKOLNYM FB

 

 

 

 

 ©2019 Szkoła Podstawowa w Starej Obrze
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze. Jeżli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.