Dnia 2 czerwca 2014r. w naszej szkole odbył  się Szkolny Festiwal 2.0. Impreza zorganizowana została w związku z udziałem  w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Szkoła z  Klasą 2.0” prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Przygotowany festiwal podsumowywał całoroczną pracę osób, które w nim uczestniczyły, a byli to uczniowie, dzieci z oddziału przedszkolnego, Pani Dyrektor Szkoły Irena Jaskółka oraz nauczyciele: Renata Praczyk, Dorota Krawczyk, Bogumiła Gromada, Dorota Stańczak, Monika Kasperkowiak i Natalia Szajber - szkolny koordynator programu.

Na imprezę  zaproszeni zostali następujący goście: Pan Maciej Bratborski – Burmistrz Miasta           i Gminy Koźmin Wlkp., Pan Janusz Burdziąg – Radny Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., ksiądz Jacek Pochanke – Proboszcz Parafii pw Narodzenia Najświętszej Maryi Panny  w Wałkowie, Pan Roman Marszałek – Prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Przyszłość” w Starej Obrze, Pani Wanda Bachorz – pracownik Biblioteki Publicznej w Starej Obrze oraz przedstawicielka prasy lokalnej: Pani Liliana Trawińska.

Przez 10 miesięcy wszyscy aktywnie włączyli się  w program i wykonywali wiele ciekawych przedsięwzięć.

W szkole systematycznie odbywały się  lekcje pokazowe z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej dla rodziców i nauczycieli. Na zajęcia komputerowe w klasie II przybyli nawet dziadkowie, którzy wspólnie z wnukami pogłębiali tajniki korzystania z programu Microsoft Word oraz Paint.

Nasza szkoła wzięła również udział w nowatorskiej telewizyjnej inicjatywie
„INTERNETOWY TEATR TVP DLA SZKÓŁ”, która  wykorzystuje nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką do masowej młodej widowni. Uczniowie mieli możliwość oglądać różne spektakle na żywo z różnych miejsc Polski. Było to ciekawe doświadczenie zarówno dla dzieci jak i nauczycieli. 

Ostatnim najważniejszym zadaniem było stworzenie projektów klasowych, które zostały zaprezentowane podczas festynu. Klasa III przedstawiła scenki zatytułowane „Owieczki w sieci”, zaś oddział przedszkolny pokazał efekty pracy nad projektem pt. „Bawimy się w teatr”.

 

ZOBACZ PROJEKT KLASY III pt.”Owieczki w sieci”- OBEJRZYJ FILM !!!

 

 Żywiołowi TIKomaniacy z klasy II zaprosili wszystkich do poszerzenia swojej wiedzy o czterech żywiołach oraz do przeprowadzenia różnych doświadczeń. Było wybuchowo!  Klasa I zaprosiła  do Krainy Pszczół, gdzie zorganizowano wystawę akcesoriów pszczelarskich połączoną z degustacją miodu, a klasa V  do świata starożytnej Grecji. Uczniowie klasy VI zachęcali do zdrowego trybu życia i racjonalnego sposobu odżywiania się.

 

Jednym  z projektów, nad którymi pracowali uczniowie klasy II, było nagranie filmu  pt. „Mam 6 lat i jestem aktywny”. Film w marcu został wyróżniony na Wojewódzkiej Gali Finałowej  III edycji konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”, a został stworzony przez Mateusza Baranka, jego wychowawczynię Natalię Szajber oraz rodziców. Tegoroczna edycja konkursu miała na celu propagowanie aktywnego stylu życia, bezpieczeństwa oraz zdrowia wśród dzieci, które rozpoczęły naukę w wieku 6 lat.

 

W ramach działań klasa II z wychowawczynią  wzięła także udział w projekcie KLUB CZTERECH ŻYWIOŁÓW. Jest to projekt, którego celem jest wdrażanie  uczniów do ekologicznego stylu życia, rozbudzenie świadomości i odpowiedzialności za własne decyzje związane z ekologią oraz rozbudzenie chęci poznawania świata.  Wysoki poziom wykonywanych  prac  zadecydował, że przedstawiciele klasy II wraz z opiekunem p. Natalią Szajber jadą na Ogólnopolski Festiwal Projektów Szkoły z Klasą 2.0 do Warszawy. GRATULUJEMY !

 

Dodatkową atrakcją imprezy był pokaz mody szkolnej w wykonaniu nauczycielek. Była to niespodzianka dla dzieci z okazji ich święta.

 

Na zakończenie imprezy wszyscy uczniowie wzięli udział w projekcie przygotowanym przez klasę IV, a była to akcja „CAŁA SZKOŁA BIEGA”.

 

Podczas uroczystości można było podziwiać  FOTOGALERIĘ, która prezentował niektóre wydarzenia z bieżącego roku szkolnego. Ponadto na korytarzu szkolnym  wystawione zostały projekty z języka angielskiego przygotowane przez uczniów klas I-III.

 

ZOBACZ PROJEKTY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

Był to dla nas bardzo emocjonujący, pełen wrażeń dzień.  Jesteśmy dumni z naszych projektów!!!

 

ZDJĘCIA ORAZ WIĘCEJ INFORMACJI NA BLOGU UCZNIÓW KLASY II !!!

 

 

 

 ©2019 Szkoła Podstawowa w Starej Obrze
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze. Jeżli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.