Strona główna

Sukces uczniów naszej szkoły!

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

Uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty odnieśli sukces w konkursie „PRZYRODNICZE RYMOWANIE – OTACZAJĄCEGO ŚWIATA POZNAWANIE” organizowanym przez Związek Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Julita Nawrocka, Jan Wieczorek, Bartosz Waśkowiak zostali laureatami konkursu literackiego, natomiast Eliza Witecka 

i Jakub Szlachetka konkursu  plastycznego. Tematem tegorocznej edycji były rośliny pól, łąk i ogrodów wielkopolskich parków krajobrazowych.

W dniu 7 grudnia w sali sesyjnej  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odebrali nagrody z rąk p. Marzeny Wodzińskiej Członka Zarządu Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu oraz przedstawicieli ZPKWW. Uroczystość zaszczyciły również pani Marzena Andrzejewska – Wierzbicka Zastępca Dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, pani Dorota Kinal Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, pani Aleksandra Durkowska  Zastępca Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i p. Katarzyna Ławicka przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu.

Podsumowanie uświetnił swoim występem Big Band z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza.

Konkurs skierowany był do  uczniów klas IV-VI szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Łącznie nadesłano 469 prac w tym 329 plastycznych i 140 literackich z 44 szkół podstawowych. 

 

 

 

 

 

I miejsca w konkursie literackim zajął Jan Wieczorek za wiersz „Nagietek lekarski”, zaś II Julita Nawrocka autorka utworu „Stokrotka (nie) pospolita”
i Bartosz Waśkowiak za wiersz „Bez czarny”. I miejsce w konkursie plastycznym przypadło Elizie Witeckiej, która namalowała techniką akwareli lawendę, zaś III -  Jakubowi Szlachetce, który wykonał rysunek nagietka lekarskiego.

 

Wszystkie prace laureatów I miejsc zostały wydane w formie książeczki, która ma przybliżyć małym mieszkańcom Wielkopolski roślinność porastającą pola, łąki i ogrody wielkopolskich parków krajobrazowych.

Dorota Krawczyk

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

 

MIĘDZYSZKOLNA WYMIANA KARTEK BOŻONARODZENIOWYCH

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

KLASA III

 

Uczniowie klasy III w ramach zajęć z języka angielskiego wymienili się  kartkami bożonarodzeniowymi z przedszkolakami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębem.  Trzecioklasiści na zajęciach redagowali życzenia w języku angielskim oraz wykonali piękne kartki, które zostały wysłane do naszych korespondencyjnych znajomych z wielkopolski.

Pomysł bardzo spodobał się wychowankom, którzy z wielką radością i zaangażowaniem wykonali swoje prace oraz z niecierpliwością oczekiwali na przesyłkę od przedszkolaków.

Zarówno w naszej szkole jak i  w szkole w Dębem została zorganizowana wystawa przesłanych kartek, które wszyscy mogą podziwiać.

 

 Zdjęcie użytkownika Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębem.

PRZEDSZKOLAKI Z ZESPOŁU  SZKOLNO- PRZEDSZKOLNEGO W DĘBEM

  

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

 

 

"PODARUJ PLUSZAKA DLA CHOREGO DZIECIAKA"

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE PRZYŁĄCZYŁY SIĘ DO AKCJI 

 

"Podaruj pluszaka dla chorego dzieciaka". 

 

 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.


Zebraliśmy dużo maskotek, które sprawią dzieciom jeszcze więcej radości. 

 

DZIĘKUJEMY !!!

 

 

Zawsze można na Was liczyć ❤️❤️❤️

 

 

 

MIKOŁAJKOWA FOTOBUDKA

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

6  grudnia z okazji MIKOŁAJEK  została zorganizowana  MIKOŁAJKOWA FOTOBUDKA.

Chętni uczniowie i pracownicy szkoły uczestniczyli w świątecznej sesji zdjęciowej. ;)

 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

ZOBACZ CAŁĄ  GALERIĘ ZDJĘĆ

Natalia Kowal

 

 

 

 

SZKOLNE MIKOŁAJKI 2017

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

6 grudnia na drugiej godzinie lekcyjnej cała szkoła szukała Mikołaja, który zasnął w świetlicy szkolnej. Na szczęście uczniowie wspólnie z nauczycielami i pracownikami szkoły obudzili śpiocha. Święta zostały uratowane !!! ;) Mikołaj w dowód wdzięczności obdarował wszystkich smakołykami. Jego pomocnicy wprowadzili nas w świąteczny nastrój, a Pani Zima sprawiła, że w naszej szkole przez chwilę zrobiło się biało. ;)

 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

ZOBACZ WIĘCEJ

 

Natalia Kowal

Renata Praczyk

 

 

 

 

 

TEDDY BEAR DAY

Dziś po raz drugi maluszki obchodziły Dzień Pluszowego Misia- tym razem w języku angielskim. Każdy mógł przynieść do szkoły swojego pluszaka.

 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

Na początku dzieci układały puzzle. Utrwaliliśmy nazwy kolorów oraz liczenie w zakresie 5. Następnie na wszystkich czekała niespodzianka w postaci maski misia. Przedszkolaki przeobraziły się w małe misie i wykonały misiowe tańce. ;) Maluchy podczas zajęć poznały nazwy części ciała. Melodyjne piosenki utrzymywały misiowy nastrój. Przedszkolaki pokazywały śpiewane części ciała na swoich przytulankach, a potem wspólnie układaliśmy papierowego misia.

 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

Na zakończenie na maluszków czekała słodka niespodzianka- kanapka w kształcie misia. ;)

 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

Natalia Kowal

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

Lokalne Spotkanie Warsztatowe Szkoły z Klasą 2.0

 Spotkanie Warsztatowe Szkoły z Klasą 2.0 – Poznań , 20 listopada 2017 r.

Jednym z obowiązkowych elementów tegorocznej edycji Szkoły z Klasą 2.0 jest udział przedstawicieli szkół biorących udział w programie w Lokalnym Spotkaniu Warsztatowym. Naszą szkołę reprezentowała Pani Dorota Krawczyk – koordynator i Pani Irena Jaskółka – dyrektor szkoły.

 

Podczas szkolenia prowadzący – Michał i Marta przeprowadzili uczestników warsztatu  przez poszczególne etapy tegorocznej edycji, pokazali narzędzia, które w tym roku będzie można wykorzystywać w ramach programu, ale również podczas codziennej pracy i odpowiadali na nasze wszystkie wątpliwości związane z udziałem w programie.

 

ANDRZEJKOWA GALA PIOSENKI

Cóż to była za impreza!! Andrzejkowa Gala Piosenki już za nami!

 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

 

Tegoroczną Galę uważamy za udaną w 100%. Znakomici wykonawcy, kapitalne jury, wspaniała publiczność oraz wyśmienity prezenter Bartek Teodorczyk, który na przetarcie szlaku muzycznego zaprosił swoich kolegów i koleżanki z klasy do zaśpiewania pierwszego utworu „ Marzenia się spełniają”. Po krótkim występie trzecioklasistów nadszedł czas na główną część artystyczną czyli śpiew naszych pierwszoplanowych postaci . Każdy duet rodzinny przedstawił swoje umiejętności wokalne w wybranym przez siebie utworze. Oczywiście nie mogło zabraknąć takich wykonawców jak Majka Jeżowska, Kayah, Perfect, Magda Fronczewska, Katarzyna Łaska, Fasolki czy też anglojęzycznego zespołu One Direction. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności jury w składzie: pani Irena Jaskółka - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Obrze, pani Renata Praczyk - nauczyciel muzyki, pani Sylwia Jakubek – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Zuzanna Płóciennik – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wyłonili zwycięską parę rodzinną, którą okazały się być córka z mamą - Joanna Wojcieszyńska oraz Irena Wojcieszyńska, które podbiły serca jury utworem Magdaleny Fronczewskiej pt.: „Laleczka z saskiej porcelany”. BRAWO ;)Tuż za nimi uplasowała się Julia Lis z ciocią Justyną Bednarek w utworze zespołu Fasolki „Zostań moją przyjaciółką”. Najniższy stopień podium należał do rodzeństwa Małgorzaty i Jana Majkrzaków w utworze Kayah „Po co”. Zostały również wręczone wyróżnienia, które otrzymali: Zosia Musielińska z kuzynką Anną Grzesiak, siostry Wiktoria i Nikola Grześkowiak oraz Kinga z mamą Justyną Krupińską.

 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

 

Po części artystycznej przyszedł czas na wróżby i zabawy, podczas których można było wywróżyć swoją przyszłość z kuli lub kart czy też liczyć na łut szczęścia rzucając monetą do naczynia z wodą. Oczywiście znalazło się też coś dla smakoszy - każdy obecny mógł skosztować pyszne ciasteczko z wróżbą, które przygotowały mamy uczniów z trzeciej klasy. MNIAM ;P Na sam koniec Gali odbyła się krótka dyskoteka, podczas której zarówno najmłodsi jak i Ci troszkę starsi świetnie się bawili.

 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze. 

Wszystkim duetom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za obecność i wspólną zabawę.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

 Kto nie był niech żałuje. :D

Mateusz Lis

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

 

 

Już po raz trzeci biliśmy rekord Guinnessa z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

Nasza szkoła w dniu Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, pokazała całej Europie, że polskie dzieci już w szkołach podstawowych uczą się podstawowych czynności ratujących życie.

 

Dnia 16 października w samo południe przystąpiliśmy do półgodzinnej akcji bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. Na miejscu obecni byli uczniowie, nauczyciele, rodzice, dziadkowie oraz przedstawiciele OSP Koźmin Wlkp.

 

 

 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

 

 

Już po raz trzeci włączyliśmy się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponadto w szkole systematycznie od 2012 roku są prowadzone zajęcia z pierwszej pomocy w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

 

 

 

Po podliczeniu wszystkich zgłoszeń Fundacja ogłosiła, że w tym roku w biciu rekordu brało udział 85 010 osób! 

 

 

 

Dziękujemy wszystkim za obecność :) 

 

 

 

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę strażaków, którzy po zakończeniu akcji przeprowadzili dla wszystkich obecnych kurs pierwszej pomocy.

 

 

 

Natalia Kowal 

 

Tutaj możesz obejrzeć film z bicia rekordu Guinnessa 

  

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ NA SZKOLNYM FB

 

 

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

W piątek 24 listopada świętowaliśmy w grupie 3 i 4 latków „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami. Maluszki opowiadały o swoich misiach, liczyły je, klasyfikowały wg wielkości. Nie zabrakło również wierszyków i piosenek o „misiowej” tematyce. Dzieci wykonały także piękną pracę plastyczną, a na zakończenie skusiły się na „małe co nieco” – słodki miodek, przysmak misiów :)

 

Karina Płóciennik

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

Pysznie i zdrowo u maluszków ;)

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

W ostatnich tygodniach było w naszym przedszkolu niezwykle smacznie i zdrowo.

Dzieci z grupy 3 i 4 latków własnoręcznie przygotowały pyszną sałatkę owocową, a także pomagały w przygotowaniu soków owocowo-warzywnych. Wszystkim bardzo smakowało, a na dodatek wykonane zostało bez dodatku cukru i konserwantów.        

 

Przyrządzanie sałatek i soków  dało dzieciom wiele satysfakcji i jednocześnie uświadomiło jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ 

Karina Płóciennik

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ KREDKI W PRZEDSZKOLU

 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

22 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Kredki”. Tego dnia kredki wykorzystaliśmy nie tylko do kolorowania i rysowania, ale również do zabaw matematycznych i ruchowych. Dzięki nim utrwaliliśmy także nazwy kolorów. Dzień ten upłynął nam niezwykle wesoło i kolorowo.

 

Karina Płóciennik

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ©2018 Szkoła Podstawowa w Starej Obrze
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze. Jeżli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.