SEN O LATANIU...

 

17 kwietnia Tropiciele wiedzy przynieśli do szkoły zaprojektowane przez siebie latawce, za które otrzymali kolejne punkty i odznakę do swoich legitymacji. Prace były piękne. Trzecioklasiści skorzystali z dzisiejszej pogody i puszczali swoje latawce na łące. Wszystkie pięknie prezentowały się w powietrzu. ;)

 

KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

 

NA TROPIE PRAWDZIWYCH ŚMIGIEŁ W PRZYRODZIE

 

Tropiciele wiedzy aktualnie są na tropie czterech żywiołów. 16 kwietnia odkrywali gdzie w przyrodzie można zobaczyć prawdziwe śmigła. Trzecioklasiści obejrzeli ciekawy film o historii samolotów, a na zakończenie wykonali własny śmigłowiec z papieru.

 

KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

 

 

 

WYBUCHY WULKANÓW

13 kwietnia Tropiciele wiedzy dowiedzieli się jak zbudowana jest Ziemia oraz dlaczego wulkany wybuchają. Następnie przeszli do części praktycznej samodzielnie wywołując eksplozje swoich mini wulkanów.

 

 

KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

 

EKO ZIEMIANIN

 

10 kwietnia Tropiciele wiedzy zajmowali się ekologią. Przypomnieli jak należy segregować śmieci oraz co to jest recykling. Następnie trzecioklasiści projektowali swoje EKO- urządzenia. Po prezentacji swoich pomysłów uczniowie przeszli do montowania solarnego konika polnego oraz samochodu z napędem wodnym.

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

 

Układ Słoneczny

 
 
9 kwietnia Tropiciele wiedzy wykonali kolejne zadanie. Tym razem uczniowie przygotowali makiety Układu Słonecznego oraz prezentację multimedialną i plakaty przedstawiające różne ciekawostki dotyczące tematu. Kolejne punkty znalazły się w "Legitymacjach Tropicieli Wiedzy". Wszystkie prace trzecioklasistów można podziwiać na naszym szkolnym korytarzu. 
 
 
 
 
 
 

KURS PIERWSZEJ POMOCY Z DZIADKAMI I RODZICAMI UCZNIÓW KLASY III

20 marca w ramach projektu edukacyjnego „ Tropiciele Wiedzy” odbyło się spotkanie z ratownikami medycznymi z OSP Koźmin Wlkp. „Ciocia” Magda i pani Marzena przeprowadziły kurs pierwszej pomocy, w którym uczestniczyliśmy razem z naszymi babciami, dziadkami  oraz rodzicami.                                                                                                              

Na początku panie uczyły nas, jak prawidłowo przeprowadzać resuscytację krążeniowo – oddechową. Z ratowniczkami przyjechał manekin „Franek”, na którym mogliśmy ćwiczyć resuscytacje. Przypomnieliśmy sobie także numery alarmowe: 112, 999, 998, 997. i dowiedzieliśmy się też co to jest defibrylator. Panie zademonstrowały nam jego działanie, krok po kroku, na manekinie. Opowiedziały nam o kołnierzu ortopedycznym i pokazały, jak  prawidłowo go założyć, aby dobrze usztywnić odcinek szyjny kręgosłupa. Ćwiczyliśmy również jak prawidłowo ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, a pod koniec zadawaliśmy ratowniczkom pytania związane z pierwszą pomocą.

Na zakończenie panie w ramach podziękowań otrzymały od nas statuetkę i gromkie brawa, a zaproszeni przez nas dziadkowie i rodzice certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy.

 Bartosz Teodorczyk

 ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

     

Tropiciele wiedzy na tropie ludzkich zmysłów

 

Trzecioklasiści w ramach realizowanego projektu klasowego odkrywają ludzkie zmysły. W tej dziedzinie są już EKSPERTAMI- gdyż przypominamy, że w pierwszej klasie jako "Zmysłowe pierwszaki" dzieci pojechały do Warszawy zaprezentować swoją wiedzę na Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0. 2 marca uczniowie przypomnieli sobie wszystkie poznane wcześniej informacje o zmysłach w formie "ZMYSŁOWEGO LABIRYNTU", gdzie czekały na dzieci liczne zagadki i zadania związane ze zmysłami.

Następnie trzecioklasiści wykonali wspólną pracę plastyczną używając paluszków do malowania farbami.

 

Wychowankowie rozmawiali też o dźwiękach i decybelach, a na zakończenie zapoznali się z wykrywaczem dźwięków, który wykorzystamy do wykrywania odgłosów np. ptaków w parku jak tylko na dworze zrobi się cieplej.

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

 

ODKRYWAMY TAJEMNICE CIAŁA LUDZKIEGO

16 marca Tropiciele wiedzy z III klasy odkrywali  tajemnice ciała ludzkiego, Jego funkcjonowanie jest trochę podobne do działania automatycznego mechanizmu: pożywienie dostarcza energii, a mięśni pracują jak silnik. Z kolei serce i płuca działają jak pompy ssąco-tłoczące.

 

 

 

Trzecioklasiści zajęcia rozpoczęli od pogadanki z p. higienistką, która wyjaśniła jak zbudowane jest serce i płuca oraz na czym polega ich praca.

 

Następnie uczniowie przeszli do zajęć praktycznych, na których wspólnie z wychowawcą budowali płuca.

 

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

 

ROBOTY WIELOZMYSŁOWE

 

Uczniowie klasy III wrócili po feriach do szkoły ze swoimi nowymi kolegami-robotami. Swoich przyjaciół zaprojektowali i wykonali własnoręcznie. Bawiąc się robotami pobudzamy wszystkie ludzkie zmysły.

BRAWO TRZECIOKLASIŚCI za Waszą pomysłowość. ;)

Na zakończenie zajęć odwiedził nas jeszcze jeden gość- ROBOT PHOTON, który pokazał nam jak bawiąc się można programować.

 

 

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

 

 

Uczymy innych- lekcja pokazowa w klasie III

13 marca my-uczniowie klasy III wcieliliśmy się w rolę nauczycieli, a rodzice i wychowawcy byli naszymi uczniami. Tematem zajęć były LUDZKIE ZMYSŁY. Nasi "wychowankowie" mogli przekonać się jak ciekawie wyglądają nasze zajęcia na co dzień. Pokazaliśmy jak przez zabawę i doświadczenia Pani Natalia uczy nas o otaczającym świecie.

 

 

Rodzice na wstępie obejrzeli film pt. "Zmyślne zmysły", uczestniczyli w wielu zabawach sensorycznych, a także wykonali pracę plastyczną wg Doroty Dziamskiej, która preferuje nauczanie wielowiosłowe-tak jak my. 

 

 

Nasi rodzice byli zaskoczeni ponieważ za ich czasów nauka w szkole nie była tak ciekawa. Natomiast my-trzecioklasiści przekonaliśmy się, że praca  nauczyciela wcale nie jest taka łatwa, chociaż przekazywanie wiedzy i uczenie innych było bardzo przyjemne. 

Naprawdę wszyscy świetnie się bawili, a zajęcia zakończyliśmy pełni wrażeń, nowej wiedzy i z uśmiechami na twarzach.

 

Jakub Baranek

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

 

"TROPICIELE WIEDZY"-rozpoczynają przygodę!

 

 

Trzecioklasiści 26 lutego rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego pt. "Tropiciele wiedzy". Przed uczniami mnóstwo ciekawych zajęć, eksperymentów, warsztatów oraz wycieczek. Do przedsięwzięcia zaangażujemy również rodziców, dziadków, a także społeczność szkolną. Trzecioklasiści do końca maja będą realizować projekt klasowy, w trakcie którego będą zbierać odznaki i punkty mocy w swoich legitymacjach tropiciela wiedzy.

  

Deklaracja Tropiciela przypieczętowana, więc ruszamy.;)

 

AHOJ PRZYGODO !!!

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

Zbieramy pierwsze punkty w LEGITYMACJI TROPICIELA WIEDZY

Tropiciele wiedzy intensywnie pracują w ramach klasowego projektu. 7 marca chętni uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie plakaty i gry o zmysłach.

 

Do wielu legitymacji powędrowały zasłużone punkty.

Oby tak dalej Tropiciele !!!

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

 

Otrzymaliśmy grant w programie Edukacja Inspiracja

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pani Natalia Kowal jako jedna z 35 wyróżnionych nauczycieli z całej Polski otrzymała grant w wysokości 2 500zł na realizację własnego projektu edukacyjnego.

 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

 

Edukacja Inspiracja to program, którego celem jest docenienie i wsparcie rozwoju zawodowego wyróżniających się nauczycieli ze szkół z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców). Program ma również na celu wyrównanie szans edukacyjnych oraz aktywizację dzieci i młodzieży  z mniejszych miejscowości.

 

Rekrutacja do I edycji Programu miała charakter zamknięty. Zaproszenie do uczestnictwa w tej pilotażowej edycji kierowane było indywidualnie do konkretnych nauczycieli wskazanych przez stypendystów i alumnów programu Fundacji EFC „Marzenie o Nauce”, jak i również do wyróżniających się nauczycieli uczestniczących w programie Szkoła z Klasą- tak było w przypadku pani Natalii. Warunkiem uzyskania funduszy było zgłoszenie własnego projektu edukacyjnego.

 

Decyzję o przyznaniu grantów podjęła w piątek, 8 grudnia 2017r., Komisja Ekspertów. Zasiadają w niej praktycy i eksperci edukacji: dr Grażyna Czetwertyńska, Ewa Radanowicz, Elżbieta Tołwińska-Królikowska i Mirosław Skrzypczyk. Komisja, oceniając zgłoszenia, zwracała uwagę na ich pomysłowość i projektowy charakter. Istotnym kryterium było również to, czy w planowanych projektach jest przestrzeń na włączanie w działania uczniów, pracę zespołową, samodzielność dzieci i młodzieży. Doceniono również zgłoszenia, które odpowiadają na potrzeby szkolnej i lokalnej społeczności.

 

Pani Natalia uczestniczyła już w pierwszym Spotkaniu Sieciującym  w programie Edukacja Inspiracja, które miało miejsce w Pałacu w Jabłonnie pod Warszawą. 11 i 12 stycznia wspólnie z innymi 34 nauczycielami z małych miejscowości z Polski przygotowywała się do realizacji autorskiego projektu edukacyjnego. Uczestniczyła również w warsztatach dotyczących projektów edukacyjnych oraz zwiększania szans edukacyjnych.

 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

To było intensywne oraz inspirujące szkolenie. Wszyscy uczestnicy opuścili Pałac  z ogromną energią i licznymi pomysłami. Teraz czas na działanie! Pania Natalia będzie realizować projket edukacyjny pt."Tropiciele wiedzy" wspólnie z uczniami trzeciej klasy.

 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

Po feriach trzecioklasiści  rozpoczną działania projektowe, które będą trwały do końca maja. Relację z kolejnych etapów można śledzić na bieżąco na naszym szkolnym Facebooku.

 

 

 

 

MIKROSKOPOWANIE W III KLASIE

6 marca Tropiciele wiedzy uczestniczyli w zajęciach praktycznych z mikroskopem. W trakcie lekcji dzieci oglądały gotowe preparaty pod mikroskopem oraz inne przygotowane przez siebie. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak jest zbudowany i jak działa mikroskop.

 

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 ©2018 Szkoła Podstawowa w Starej Obrze
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze. Jeżli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.