KOLEJNY SUKCES !

Własnie otrzymaliśmy potwierdzenie, że nasza szkoła zdobyła

Certyfikat Szkoły z Klasą 2.0 !

 

To już kolejny rok kiedy włączyliśmy się w program CEO i odnieśliśmy sukces. Za nami rok intensywnej pracy. Przez ten czas powstało mnóstwo świetnych projektów. Dwie klasy prowadziły uczniowskie blogi. Zorganizowaliśmy Targi 2.0 oraz Szkolny Festiwal 2.0, na których cała szkoła mogła zaprezentować efekty swojej pracy. Mieliśmy również możliwość  uczestniczyć w Ogólnopolskim Festiwalu 2.0 w Warszawie! 

Dodatkowo uzyskaliśmy tytuł "SZKOŁY EKSPERCKIEJ", a niektóre nauczycielki  za opisywanie swoich działań na platformie, zdobyły odznakę "DOBRA PRAKTYKA".

 

 

 Ogromnie jesteśmy dumni! Praca w projekcie pochłonęła sporo czasu, mnóstwo energii, ale biorąc pod uwagę efekty- możemy być zadowoleni  :) 

Dziękujemy wszystkim nauczycielom  oraz uczniom za efektywną pracę zespołową, za chęci i zaangażowanie w realizację swoich działań.

 

Natalia Kowal

 

 

 

 

 

Szkolny Festiwal Szkoły z Klasą 2.0

 

19 czerwca w naszej szkole odbył się szkolny Festiwal Szkoły z Klasą 2.0. W imprezie uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły, pani Dyrektor, nauczyciele biorący udział w projekcie, nauczyciele niezaangażowani w projekt, pracownicy szkoły oraz niektórzy rodzice.

Na samym początku wszystkich zgromadzonych przywitała koordynator programu- pani Dorota Krawczyk.

Następnie zaprezentowane zostały zdjęcia z Ogólnopolskiego Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0 w Warszawie, w którym uczestniczyli nas koledzy i koleżanki z klasy III i V. Podczas ich prezentacji komentowano na bieżąco wrażenia z imprezy. Uczestnicy wyrażali swoje bardzo pozytywne opinie na temat organizacji festiwalu. Zwrócili uwagę na to, czego mogli się nauczyć na warsztatach. Pozytywnie ocenili również grę miejską, dzięki której  mogli zobaczyć ciekawe miejsca w Warszawie. 

Kolejnym punktem festiwalu była prezentacja UFoNa przygotowanego przez Kacpra Burdziąga. Uczeń opowiedział o swoich zainteresowaniach wojną oraz pokazał przyniesione modele sprzętu militarnego, którym walczono podczas II wojny światowej.

Następnie zaprezentowali się trzecioklasiści, którzy opowiedzieli wszystkim o swoim klasowym projekcie "Cudze chwalimy, swoje też doceniamy. Odkrywamy naszą Małą Ojczyznę." Uczniowie  zaprezentowali film o Antarktydzie, który nakręcili podczas „Odkrywania”, a następnie wprowadzili w tematykę drugiego projektu dotyczącego najbliższej okolicy. Film wzbudził w oglądających wiele pozytywnych emocji i został nagrodzony gromkimi brawami

 

Następnie zaprezentowali się trzecioklasiści, którzy opowiedzieli wszystkim o swoim klasowym projekcie "Cudze chwalimy, swoje też doceniamy. Odkrywamy naszą Małą Ojczyznę." Celem projektu klasy III było odkrycie Antarktydy oraz ciekawych miejsc w naszej okolicy.  Wychowankowie zaprezentowali film edukacyjny o Antarktydzie, który stworzyli za zajęciach.

Po głównej części wszystkie klasy zaprezentowały swoje klasowe projekty:

Klasa I – gra ortograficzna „Ortofrajda”,

Klasa I – wystawa o dinozaurach, pokaz prac dzieci, quiz o dinozaurach,

Klasa II -  prezentacja o drużynie piłkarskiej FC Barcelona,

Klasa III – Ciekawostki o naszej Małej Ojczyźnie, pokaz makiet miejscowości z najbliższej okolicy, degustacja   miejscowych potraw : placek drożdżowy,swojski chleb ze smalcem, ogórki kiszone, mleko prosto od krowy,

Klasa IV – ilustracje do legend i foldery o Koźminie Wlkp., gry na podstawie legend,

 Klasa V – wystawa kwiatów i quiz o roślinach.

 

Na zakończenie Szkolnego Festiwalu 2.0 wszystkie klasy otrzymały dyplomy za aktywny udział w programie.:)

 

 ZOBACZ ZDJĘCIA Z FESTIWALU:

 

 

 

V Festiwal Szkoły z Klasą 2.0 za nami!!!

 

 

W dniach 31 maja -1 czerwca 2015 roku w Warszawie miał miejsce V Festiwal Szkoły  z Klasą 2.0., w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami: Dyrektorem Szkoły panią Ireną Jaskółką oraz panią Dorotą Krawczyk . Było to dla nas ogromne wyróżnienie, gdyż na 309 szkół z całej Polski w finałowej 50 znalazły się aż dwie grupy z naszej placówki. Pierwszą drużynę stanowiły trzy uczennice (Eliza Witecka, Weronika Bachórz i Malwina Pierzynowska) reprezentujące klasę III, która pod kierunkiem pani Natalii Szajber pracowała nad projektem „Odkrywamy jak to z pismem i książką było. Propagujemy czytanie. Piszemy własne książki”. Druga drużyna skupiona była wokół ucznia klasy V Kacpra Burdziąga, który prezentował swoje zainteresowania II wojną światową na Uczniowskim Forum Naukowym. W jego pracach towarzyszyli mu Zofia Bryll i Sergiusz Gromadziński, a opiekę sprawowała pani Dorota Krawczyk.

            Pierwszy dzień pobytu w Warszawie upłynął nam na grze miejskiej, podczas której mogliśmy zobaczyć najważniejsze obiekty miasta tj. Stadion Narodowy, warszawską Syrenkę, Centrum Nauki Kopernik, pomnik Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, Pałac Prezydencki oraz Uniwersytet Warszawski. Zabawa polegała na docieraniu metrem do poszczególnych punktów w mieście i zbieraniu naklejek „Szkoła z Klasą 2.0”.  Wielką niespodzianką było dla nas to, że koordynatorzy projektu „Szkoła z Klasą 2.0” witający nas na poszczególnych pozycjach kontrolnych rozpoznawali naszą placówkę dzięki prężnie prowadzonym blogom uczniowskim.

Punktem docelowym gry były sale konferencyjne przy ulicy Rondo ONZ 1, w których odbyły się warsztaty „Czytanie” i „Odkrywanie” dla uczniów oraz szkolenie z wystąpień publicznych dla nauczycieli przeprowadzone przez przedstawiciela TEDx Warsaw. Po zakończeniu trwających półtorej godziny warsztatach udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmypoznawać prawa przyrody, fizyki i innych nauk  poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na wielu interaktywnych wystawach.

Drugi dzień, czyli oficjalny dzień festiwalu, miał miejsce w części konferencyjnej Centrum Nauki Kopernik. Już od wczesnych godzin porannych do CKN przybywały zaproszone na festiwal drużyny.
Po przygotowaniu stanowisk, dokładnie o godzinie 10.00 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie V Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0. Prowadząca powitała wszystkich zgromadzonych uczniów i nauczycieli oraz zaproszonych gości, min. vice Minister Edukacji panią Ewę Dudek, doradcę Prezydenta RP pana Krzysztofa Króla oraz wszystkich ekspertów. Ponadto odczytany został list od pani Prezydentowej Anny Komorowskiej, która objęła festiwal honorowym patronatem.       

Następnie swoje prezentacje przedstawiły festiwalowe UFoNy, a wśród nich Kacper. Uczeń zaprezentował modele ciężkiego sprzętu militarnego, którego używano podczas II wojny światowej oraz opowiedział o nich wiele ciekawych rzeczy. Chłopiec zrobił ogromne wrażenie na ekspertach, którzy chętnie odwiedzali przygotowane przez niego i jego drużynę stoisko.

Po wystąpieniach UFoNów przyszedł czas targi działań uczniowskich, zrealizowanych w ramach ścieżek Projekt edukacyjny, Odwrócona lekcja, Uczymy innych i Uczniowskie forum naukowe oraz na spotkania i rozmowy z ekspertami. Miłym zaskoczeniem było przybycie na imprezę Minister Edukacji Narodowej pani Joanny Kluzik – Rostkowskiej, która odwiedziła nasze oba stanowiska. Ponadto na festiwal przybyli zagraniczni goście, którzy na co dzień zajmują się edukacją. Naszymi projektami zainteresowali się naukowcy z Bułgarii, Litwy, Wielkiej Brytanii i Izraela.

W trakcie trwania festiwalu uczniowie mieli czas na zwiedzanie i podziwianie stanowisk przygotowanych przez dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Po głównej części festiwalu przyszedł czas na podsumowania ekspertów i zakończenie imprezy.

 

Udział w V Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0 było wspaniałym przeżyciem nie tylko dla uczestników festiwalu, ale również dla nauczycieli pełniących opiekę nad dziećmi podczas wyjazdu.

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ NA BLOGU KLASY III

 

 

 

Jedziemy do Warszawy na Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0

Po raz drugi uczniowie naszej szkoły  zostali laureatami Ogólnopolskiego Programu Szkoła z Klasą 2.0 i będą reprezentować naszą Małą Ojczyznę na Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0 w Warszawie. Jest to wielkie wyróżnienie dla uczniów i grona pedagogicznego, ponieważ na 309 szkół z całej Polski, biorących udział, aż 2 grupy z naszej szkoły zakwalifikowały się do wielkiego finału przedstawiciele klasy III i klasy V.
Obecna edycja programu w roku szkolny 2014/2015 była prowadzona pod hasłem „Czytamy i odkrywamy”. 

Przez cały rok dyrektor – Irena Jaskółka, szkolny koordynator – Dorota Krawczyk i nauczycielki: Natalia Szajber, Renata Praczyk, Dorota Stańczak, Bogumiła Gromada i Monika Kasperkowiak wspólnie z uczniami podejmowały działania, które dokumentowane były na platformie e-coachingowej Szkoły z Klasą 2.0. Realizowane zadanie Spacer edukacyjny TIK – wprowadziło w szkole zwyczaj systematycznej obserwacji sposobów wykorzystania nowych technologii na lekcjach różnych przedmiotów, ale także podczas przerw i zajęć pozalekcyjnych.

 

Wychowankowie zaprezentują w Warszawie następujące projekty:

 

KLASA III

"Odkrywamy jak to z pismem i książką było. Propagujemy czytanie. Piszemy własne książki."

 

 

KLASA V

"Czym walczono podczas II wojny światowej?"

 

 

Klasa III wyróżniona za przeprowadzenie TYGODNIA ODKRYWANIA w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0

Tydzień odkrywania już dawno za Nami. Szkoła z Klasą 2.0 zaprezentowała interaktywny plakat, który przedstawia relacje ze szkół biorących udział w akcji, w tym i naszych trzecioklasistów.

 

Plakat dostępny TUTAJ:

 

Gratulujemy uczniom klasy III za kolejne wyróżnienie w programie !!!  

 

 

 

 

Rodzice eksperymentują w III klasie

 

25 marca  rodzice uczniów klasy III przygotowali specjalne zajęcia dla swoich pociech. Zaprezentowali wspaniałe eksperymenty, które przeprowadzali razem z trzecioklasistami. Opiekunowie świetnie sprawdzili się w roli nauczyciela, znakomicie wyjaśniając wszystkie zjawiska i zasady, które mogliśmy podziwiać na zajęciach otwartych.

Uczniowie klasy III byli pod ogromnym wrażeniem wszystkich przeprowadzonych  doświadczeń.

 

Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie i aktywne uczestniczenie w zajęciach. 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA NA BLOGU KLASY III

 

 

 

Rodzice czytają uczniom

 

10 grudnia w ramach drzwi otwartych i trwającego TYGODNIA CZYTANIA w klasie III, uczniowie z wychowawczynią p. Natalią Szajber zorganizowali zajęcia podczas, których rodzice czytali uczniom.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Rodzice przygotowali fragmenty książek do zaprezentowania przybyłym dzieciom i opiekunom. Po przeczytaniu zadawali po kilka pytań, aby sprawdzić słuchanie ze zrozumieniem uczniów.

Na zakończenie trzecioklasiści z wielką ochotą i zaangażowaniem wspólnie przeczytali rodzicom bajkę pt. „Awantura o kąpiel”.

Bardzo istotną rolę w rozwoju dziecka ma codzienne czytanie w szkole i w domu.

 

Dlatego czytajmy dziecku codziennie!

 

Trzecioklasiści już wyznaczyli kolejny termin spotkania na wspólne czytanie z rodzicami w szkole.

 

Natalia Szajber

 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

 

 

Uczniowie III klasy nakręcili film o Antarktydzie :)

 

Wychowankowie III klasy na zajęciach edukacyjnych odkrywali Antarktydę .

Połączyli zabawę z nauką i nakręcili film. 

Szkoła nie musi być nudna! Świetnie to tym wiedzą trzecioklasiści.:)

 

ZOBACZ FILM

 Zobacz wpis na blogu uczniów klasy III

 

 

 

 

TYDZIEŃ CZYTANIA W KLASIE III

 

Akcja propagująca  codzienne czytanie w szkole i w domu.                                             Klasa III zaprosiła chętnych uczniów i pracowników szkoły do wspólnego czytania książek. Przedsięwzięcie trwało  od 8 do 12 grudnia.

 

Zaproszeni goście czytali codziennie od godz. 11.10-11.20:

 

1. PONIEDZIAŁEK 8 XII- p. Karina Płóciennik

 

 

2. WTOREK 9 XII- p. Wanda Bachorz

 

 

3. ŚRODA 10 XII- p. Jacek Wichłacz

 

 

    *Godz. 15.00-16.00 –DRZWI OTWARTE: „Rodzice czytają dzieciom”

 

 

4. CZWARTEK 11 XII- p. Bogumiła Gromada

 

 

5. PIĄTEK 12 XII- p. Irena Jaskółka

 

 

 

Codzienne czytanie cieszyło się dużym powodzeniem zarówno wśród młodszych jak i starszych wychowanków.

 

 

Uczniowie klasy III podczas „Tygodnia czytania” zorganizowali w klasie wystawę książek o różnorodnej tematyce. Przygotowali również projekty przedstawiające historię pisma, powstanie książki i jej rodzaje, światowe stolice książki i wiele innych tematów związanych z pismem i książką.

 

 

 

Ponadto przez cały tydzień trwał kiermasz książek zebranych wcześniej w szkole. Wielu uczniów i pracowników szkoły podarowało drugie życie książce tym samym przyczyniając się do zebrania kwoty 141 ,01 zł na zakup nowych książek do szkolnej biblioteki.

 

 

 

 

Książki, których nie udało się sprzedać (47 sztuk) wzbogaciły  księgozbiór naszej biblioteki.

 

 

 

Dziękujemy wszystkim za aktywne włączenie się do wspólnego czytania           i zakup książek.

 

 

 

 

Natalia Szajber

 

 

 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsze odznaki na szkolnych blogach!

Gratulujemy uczniom z klasy  III i VI za zdobycie pierwszej odznaki na blogach klasowych.

Klasa III

http://blogiceo.nq.pl/czytamyrozumiemyodkrywamytikamyklasa3spstaraobra/

 

Klasa VI

http://blogiceo.nq.pl/szkolneasy/

 

Uczniowie wykonali pierwsze blogowe zadanie, w którym musieli polecić 3 książki warte przeczytania. Za zadanie otrzymali odznakę "Akcja czytamy".

 

 

 

 

Piszą o nas na stronie CEO

Uczniowie III klasy za swoją aktywną pracę w programie Szkoła z Klasą 2.0 zostali  już nagrodzeni odznakami i pochlebnymi komentarzami na  klasowym blogu. Dodatkowo zostali wyróżnieni na stronie głównej Centrum Edukacji Obywatelskiej gdzie ich wpisy zostały docenione i zaprezentowane wszystkim jako dobra praktyka na blogu.

Gratulujemy!

 

Przeczytaj o uczniach klasy III na stronie CEO:

 

*** Podsumowanie "Tygodnia odkrywania"

 

*** Targi 2.0 i Debaty szkolne oczami blogerów

 

 

 

Szkoła z Klasą 2.0

Już po raz kolejny przystąpiliśmy do programu Szkoła z Klasą 2.0 (2014/15). Tegoroczna edycja  prowadzona jest pod hasłem „Czytamy i odkrywamy”.Umiejętność czytania ze zrozumieniem jest niezbędna w każdej dziedzinie. Skupimy się na rozwijaniu kompetencji czytania i analizy różnych tekstów, samodzielnego dochodzenia do wiedzy i do rozwiązań. Pokażemy uczniom, jak na różne sposoby odkrywać świat i ćwiczyć wytrwałość w dążeniu do celu.

Efekty działań klasy VI i III można śledzić na blogach szkolnych prowadzonych przez uczniów pod okiem opiekunów.

 

BLOG KLASY III:

http://blogiceo.nq.pl/czytamyrozumiemyodkrywamytikamyklasa3spstaraobra/

 

BLOG KLASY VI:

http://blogiceo.nq.pl/szkolneasy/

 

  

Zapraszamy do odwiedzania blogów !

 

 

 

 

 

 

Kolejne odznaki na blogu klasy III i VI- Gratulujemy !

Klasa III i VI zdobyła kolejne odznaki na swoich blogach:

 

 

Odznaka "AKCJA ODKRYWAMY" została przyznana uczniom za wcielenie się w rolę współczesnego odkrywcy. Dzieci wybrały interesującą je tematykę i wyruszyły na poszukiwania. Korzystając z internetu, książek, programów telewizyjnych wyszukały ciekawostki, o których wcześniej nigdy nie słyszały. Trzecioklasiści i szóstoklasiści opisali swoje odkrycia na blogu, podając źródło danych informacji. W nagrodę otrzymali powyższą odznakę. :) 

 

 

 

 

blogzklasabezc

 

Kolejną odznakę "BLOG Z KLASĄ"  otrzymali uczniowie III klasy za aktywny udział w działaniach Szkoły z Klasą 2.0. Głównie związanych z czytaniem i odkrywaniem, gdyż w tej edycji jest to motyw przewodni. Warunkiem zdobycia odznaki było również otrzymanie przynajmniej jednej odznaki akcyjnej CZYTAMY oraz ODKRYWAMY. 

 Wychowankowie III klasy zasługują na ogromną pochwałę za prowadzenie klasowego bloga. Z chęcią uczestniczą we wszystkich akcjach oraz systematycznie prowadzą bloga. BRAWO !!!

 

ZOBACZ ODZNAKI NA BLOGU KLASY III

 

Zobacz odznaki na blogu klasy VI

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

ROK SZKOLNY 2013/2014

Szkolne Targi 2.0- projekt klasy III

11 lutego w naszej szkole odbyły się Targi 2.0. Wszystkie klasy prezentowały swoje projekty. Cała szkoła  „spacerowała” od klasy do klasy podziwiając  efekty swojej  półrocznej pracy. :)

Nasz projekt nazywał się „Czytamy, rozumiemy, odkrywamy! Propagujemy czytanie.Odkrywamy jak to z książką i pismem było.”  Na Szkolne Targi 2.0  przygotowaliśmy w klasie kilka stanowisk, które prezentowały  efekt naszej pracy.

Na I stanowisku można było posłuchać jak czytamy  własne książki i obejrzeć wszystkie nasze autorskie prace. A także można było odwiedzić naszego klasowego bloga.

Na II stanowisku chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu pisania i czytania. Losowali pytanie, a gdy nie znali odpowiedzi mogli jej odszukać na projektach rozmieszczonych w całej klasie. Za udzielenie dobrej odpowiedzi czekał słodki upominek. ;)

Na III stanowisku można było zagrać w grę edukacyjną „KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY”.

I tak uczniowie oraz  nauczyciele  odwiedzający naszą klasę spacerkiem od stoiska do stoiska  zapoznali się z naszym klasowym projektem.

Była to fajna zabawa, a także możliwość doświadczenia, zobaczenia i poznania czegoś nowego.

Uczennica klasy III, Izabela

 ZOBACZ ZDJĘCIA NA NASZYM BLOGU:

 

 

CERTYFIKAT 2.0

 

 

 

 

 

TYDZIEŃ ODKRYWANIA W KLASIE III

 

Uczniowie klasy III pod opieką wychowawczyni p. Natalii Szajber przeprowadzili "Tydzień odkrywania" w swojej klasie. Wychowankowie  w dniach od 12-16 stycznia zapraszali do swojej klasy młodsze dzieci i każdego dnia przeprowadzali  z nimi rożne, ciekawe doświadczenia.

Trzecioklasiści świetnie sprawdzili się w roli nauczyciela i bardzo dobrze przekazali zdobytą wcześniej wiedzę innym kolegom i koleżankom. 

 

ZOBACZ RELACJĘ Z KAŻDEGO DNIA  ODKRYWANIA:

 

DZIEŃ I

DZIEŃ II- ODKRYWAMY Z ODDZIAŁEM PRZEDSZKOLNYM

DZIEŃ III- ODKRYWAMY Z I KLASĄ

DZIEŃ IV- ODKRYWAMY Z II KLASĄ

DZIEŃ V - ZAKOŃCZENIE TYGODNIA ODKRYWANIA

 

 

 

 

 

SZKOŁA EKSPERCKA !!!

Jesteśmy „Szkołą ekspercką”tytuł ten zdobyliśmy dzięki naszym nauczycielkom, które przez cały rok szkolny 2013/2014 systematycznie uzupełniały wpisy na platfotmie e-coachingowej, tym samym często  zdobywając odznakę „Dobra Praktyka”,  za opisywanie  swoich działań.

 

 

   

 


GRATULUJEMY !!!

 

 

 

Zajęcia plastyczne z rodzicami- Prezent dla Babci i Dziadka

 

14 stycznia  o godz. 15.00 w klasie III odbyły się drzwi otwarte dla rodziców i uczniów prowadzone przez panią Natalię Szajber. Na zajęciach opiekunowie ze swoimi pociechami wykonali przepiękne upominki dla Babci i Dziadka. 

Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, a uczestnicy czerpali ogromną radość z przygotowywania upominków.

 

 

 

 ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

 

 

 ©2018 Szkoła Podstawowa w Starej Obrze
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze. Jeżli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.