Pierwszaki na Ogólnopolskim Festiwalu Otwartej Edukacji w Warszawie

szkoła  zklasa 2.0

 

Już po raz trzeci z rzędu uczniowie naszej szkoły jako jedyni z gminy i jedni z dwóch szkół z powiatu krotoszyńskiego uczestniczyli w Ogólnopolskim Festiwalu Otwartej Edukacji w Warszawie. Nasz zespół znalazł się  w czołówce  40 najlepszych szkół  i został wybrany spośród 1500 placówek z całej Polski, biorących udział w Programach z Klasą (Szkoła z Klasą 2.0, WF z Klasą oraz Koduj z Klasą). Nasz udział w imprezie był konsekwencją działań w ramach programu  Szkoła z Klasą 2.0.

Do Warszawy wraz z wychowawczynią Natalią Kowal oraz szkolną koordynatorką programu Dorotą Krawczyk udali się uczniowie klasy I Bartosz Teodorczyk, Gabriel Przestacki oraz  Sergiusz Pańczak.

 

SONY DSC

             

Ogólnopolski Festiwal Otwartej Edukacji to wydarzenie dwudniowe. Podczas pierwszego dnia festiwalu – 5 czerwca 2016 r. w Narodowym Instytucie Audiowizualnym pierwszoklasiści prezentowali efekty swoich półrocznych działań  pt. „Odkrywamy nasze zmysły” w ramach ścieżki edukacyjnej „Odkrywamy, eksperymentujemy, dociekamy”, której pomysłodawczynią i koordynatorką była  pani Natalia Kowal. Jest to  projekt uznany przez moderatorów Szkoły z Klasą 2.0 za Dobrą Praktykę.  Na odwiedzających nasze stanowisko czekało mnóstwo interesujących atrakcji i zabaw związanych ze zmysłami, które zostały własnoręcznie wykonane przez uczniów pierwszej klasy oraz wychowawczynię. Były to m.in. balonowe zagadki, dźwiękowe jajka niespodzianki, zapachowe słoiczki, złudzenia optyczne       i żelowa niespodzianka. Ponadto można było po dotyku rozpoznać jaka to cyfra oraz dopasować skarpetki do pary. Na wszystkich odwiedzających nasz punkt czekał specjalny domek sensoryczny, który rozwijał wszystkie zmysły. Uczniowie  doskonale zaprezentowali się w Warszawie. Nasze stanowisko było wciąż oblegane, a goście chętnie przysłuchiwali się chłopcom, którzy z zapałem omawiali efekty działań projektowych. Nasze stanowisko odwiedziło wielu specjalnie zaproszonych gości oraz ekspertów m. in.  Jacek Królikowski – Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, specjalista w zakresie  metodologii szkoleń i zarządzania projektami, Natalia Puciłowska – dyplomowana instruktorka fitness, kulturystyki, pływania oraz aqua aerobiku, Ewa Radanowicz – Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Radowie Małym, doradca, trener oraz Maria – Gudro Homicka Wiceprezes Federacji Stowarzyszeń Nauczycielskich.

Po zaprezentowaniu swoich działań nasza grupa mogła zapoznać się z projektami innych uczniów. Wyjątkowe wnętrze NIA oraz zielony dziedziniec, na którym odbywały się prezentacje projektu „WF z Klasą”, sprawiły, że dzień minął w przyjemnej, wręcz piknikowej atmosferze.

Ostatnim punktem pierwszego dnia pobytu w Warszawie było zwiedzanie stolicy. Mimo zmęczenia po dniu pełnym wrażeń z ochotą udaliśmy się na Stare Miasto, pod Grób Nieznanego Żołnierza oraz przespacerowaliśmy się Krakowskim Przedmieściem.

Drugi dzień festiwalowy był dniem konferencyjno-warsztatowym. Dzieci wraz z panią Natalią Kowal udały się do Służewskiego Domu Kultury na warsztaty rytmiczne i plenerowe oraz na spotkanie z architektem, podczas którego zaprojektowały i wykonały szkołę swoich marzeń.

Natomiast koordynatorka projektu zaproszona została na międzynarodową konferencję Eduspaces 21. Otwieramy szkołę! Jej głównymi prelegentami byli Peter Hall Jones z Wielkiej Brytanii, Alan Bruce z Irlandii i Bożena Będzińska-Wosik. Po wystąpieniach  gości miał miejsce panel dyskusyjny na temat: „Kluczowe aspekty otwartego środowiska edukacyjnego – jak to zrobić w praktyce?”. Po zakończeniu się konferencji odbyły się warsztaty prowadzone przez ekspertów z zagranicy.

Na koniec wręczone został dyplomy za udział w Festiwalu i przygotowanie prezentacji pt. „Odkrywamy nasze zmysły”.

skanowanie0001

Festiwal Otwartej Edukacji dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń i na zawsze pozostanie w naszej pamięci.  Cieszymy się, że otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w Festiwalu. Jest to ogromne wyróżnienie dla nas i dla naszej szkoły. Dzięki udziałowi w projekcie mamy pewność, że edukujemy młode pokolenia w sposób innowacyjny
i nowoczesny.

20160606_184132

Nasza załoga z wielkopolski ;)

 

WARTO BYĆ OTWARTYM NA EDUKACJĘ !

 

DorNat :)

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ NA SZKOLNYM BLOGU

 

 

 

Nowy numer multimedialnej gazetki TIKpress

Zachęcamy do zapoznania się ze świątecznym numerem gazetki TIKpress. W numerze wiele ciekawych przepisów  świątecznych, relacja z MOST-u oraz wywiad z Panią Dyrektor.

http://www.juniormedia.pl/redakcje/panel/tikpress

 

 

 

 

MOST

Za nami MOST, czyli Międzysemestralne Otwarte Spotkanie TIK-owe.

MOST  odbył się  18 lutego 2016 roku i trwał jeden dzień, a został uroczyście otwarty przez Panią Dyrektor Irenę Jaskółkę oraz koordynator programu, p. Dorotę Krawczyk.

 

SONY DSC

W trakcie czasu przeznaczonego na MOST uczniowie, nauczyciele oraz goście z zewnątrz zwiedzali stanowiska, brali udział w doświadczeniach, uczestniczyli w przedstawieniu, zajęciach czytelniczych i sportowych oraz oglądali przygotowaną wystawę ekologicznych zabawek.

 

W imprezie aktywnie wzięli udział przede wszystkim uczniowie klasy pierwszej, drugiej, trzeciej i szóstej. Pozostałe dzieci wraz z gośćmi zwiedzały przygotowane stoiska i uczestniczyły w zajęciach.

 

Na początku odtworzono film o  szkole, prezentujący nasze doświadczenia z TIK-iem. Film został wyświetlony na tablicy multimedialnej dla wszystkich uczniów szkoły.

 

SONY DSC

 

Następnie  wszyscy obecni mogli odwiedzać klasy, w których odbywały się pokazy.

 

Dzieci z klasy I  wraz z opiekunką p. Natalią  przygotowały w klasie stanowiska, na których wyeksponowały efekty półrocznej pracy. Były to stanowiska poświęcone wodzie i naszym zmysłom. Wszyscy zwiedzający byli pod wielkim wrażeniem eksperymentów, które przygotowały pierwszaki.

 

SONY DSC

 

Klasa II w ramach przypomnienia zadań zawartych w Kodeksie 2.0 przygotowała przedstawienie mające na celu przypomnienie zasad bezpiecznego i uczciwego korzystania z Internetu.

 

SONY DSC

 

 

Klasa III zaprosiła nas w świat legend. Uczniowie pochwalili się umiejętnością pięknego czytania. Zaprezentowali także krótkie przedstawienie do legendy o krakowskim hejnale.

 

SONY DSC

 

Ola, uczennica klasy VI, przygotowała dla wszystkich pokaz efektownej walki taekwondo, a następnie uczyła dzieci podzielone na grupy podstawowych technik walki. Wszystkim te zajęcia bardzo się podobały.

 

SONY DSC

 

Ponadto uczniowie uczęszczający na zajęcia "Spotkania ze sztuką" prowadzili sprzedaż własnoręcznie wykonanych kartek i ozdób wielkanocnych.

 

SONY DSC

 

Dzień upłynął, zarówno uczniom jak i nauczycielom, w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

tekst: Dorota Krawczyk
foto: Natalia Kowal


ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ NA SZKOLNYM BLOGU

 

 

 

Nasza pierwsza szkolna, multimedialna gazetka „TIKpress”

W naszej szkole powstała redakcja, która od lutego 2016r. tworzy szkolną, multimedialną gazetkę „TIKpress”.
W skład redakcji wchodzą uczniowie klasy czwartej: Eliza, Weronika, Wiktoria, Izabela, Malwina, Mateusz i Bartosz. Opiekunką, a zarazem redaktor naczelną jest nauczycielka języka polskiego pani Dorota. Gazetka będzie ukazywała się raz w miesiącu, poruszać będzie tematy związane z życiem szkolnym oraz opisywać osiągnięcia uczniów.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym pierwszym numerem.

 

http://www.juniormedia.pl/redakcje/panel/tikpress

Dorota Krawczyk

 

 

 

„TIK-owy Czerwony Kapturek”

 

18 lutego uczniowie kl. II SP w Starej Obrze wystawili spektakl na kanwie bajki pt.”Czerwony Kapturek”. W  humorystyczny sposób wcielili się w bajkowe postaci, które fantastycznie potrafią posługiwać się wieloma narzędziami TIK- tablicą interaktywną, komputerem czy tabletem. Przedstawienie było pełne humorystycznych scen i zaskakujących zdarzeń.

Ta wersja bajki bardzo spodobała się publiczności, która licznie przybyła na spektakl. Była to cała społeczność uczniowska zgromadzona na Międzysemestralnym Otwartym Spotkaniu TIK- owym oraz nauczyciele i rodzice.

Spektakl miał na celu pokazanie różnych sposobów zastosowania technologii informacyjno- komunikacyjnych w krótkiej formie teatralnej.

Jest to jedno z zadań z projektu „Innowacyjna Szkoła”, w którym aktywnie uczestniczy nasza placówka.

 

ZOBACZ FILM


Renata Praczyk 

 

 

 

TIKi szkoła z klasą !!!

Nasza szkoła jest małą placówką, ale idziemy z duchem czasu! Nauczamy nowocześnie i wykorzystujemy TIK na zajęciach lekcyjnych oraz podczas innych przedsięwzięć szkolnych.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku o naszej szkole ;)

 

Natalia Kowal

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsza odznaka już na naszym szkolnym blogu

odznakaI

Gratulacje dla pierwszaków, którzy zdobyli pierwszą odznakę- „Akcja blogowa- Zaprojektuj szkołę”. Była to akcja zorganizowana w ramach programu Szkoła  Klasą 2.0.- związana z hasłem tej edycji, czyli Otwieramy Szkołę z Klasą 2.0. Pierwszym zadaniem było zaprojektowanie szkolnej przestrzeni, ale nie takiej zwykłej. :) Pierwszoklasiści stworzyli obiekty, które są otwarte na uczniów i naukę. Zaprezentowali jak wyobrażają sobie przestrzeń, w której byłoby przyjemnie się uczyć lub odpoczywać w trakcie przerw.

 

Gratulacje dla Asi, Zuzi, Nadii, Sergiusza, Bartka oraz Gabrysia, którzy wykonali wspaniałe projekty szkolnych sal.

 

ZOBACZ PROJEKTY UCZNIÓW NA SZKOLNYM BLOGU

 

 

 

 

Pierwszaki odkrywają zmysły

SONY DSC

 

Drugim zadaniem pierwszaków  w ramach ścieżki „Odkrywaj, eksperymentuj, dociekaj” było odkrycie zmysłów.  Uczniowie odbyli w tym celu kilka zajęć wprowadzających w tematykę zagadnienia. Następnie  zorganizowali w klasie ŚWIĘTO ZMYSŁÓW i przeprowadzili szereg ciekawych zabaw i doświadczeń,  podczas których wykorzystywali wszystkie zmysły.

 Natalia Kowal

 

TUTAJ PRZECZYTASZ WIĘCEJ O ŚWIĘCIE ZMYSŁÓW ZORGANIZOWANYM PRZEZ TIKI PIERWSZAKI :)

 

 

 

Pierwszaki odkrywają, eksperymentują, dociekają...

20151117_112642

 

Pierwszaki przez ostatnich kilka zajęć odkrywali tajemnice wody. Przeprowadzili szereg ciekawych zajęć. Podczas, których poszerzyli swoją wiedzę o jednym z żywiołów, a także wykonali wiele ciekawych projektów. Wychowankowie przeprowadzili w swojej klasie dzień doświadczeń i wiele innych ciekawych zajęć.

TUTAJ PRZECZYTASZ WIĘCEJ O TIKI PIERWSZAKACH I ICH CIEKAWYCH ODKRYCIACH

 

 

 



©2018 Szkoła Podstawowa w Starej Obrze
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze. Jeżli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.