Program skierowany był do wszystkich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
W programie uczestniczyli nauczyciele ubiegający się o tytuł „Nauczyciel z klasą”.
Zgłoszeni nauczyciele chcieli  podnieść jakość pracy dydaktycznej i byli gotowi zaprezentować publicznie – poprzez publikację w Internecie – swoje umiejętności.


1. W programie w naszej szkole wzięły udział 3 nauczycielki gotowe realizować zadania:

 • Irena Jaskółka,
 • Dorota Krawczyk,
 • Renata Praczyk


2. Nauczycielki stworzyły Zespół  nauczycieli z jednej szkoły i pracowały  razem:

 • opracowały plan uczestnictwa w akcji,
 • ustaliły zasady współpracy (podziału zadań zespołowych, wspierania poczynań indywidualnych, hospitacji koleżeńskich i dawania sobie informacji zwrotnej – krytyczni przyjaciele),
 • przygotowały prezentacje i warsztaty dla rady pedagogicznej,
 • przygotowały prezentacje uczniowskie w szkole po zrealizowaniu projektów uczniowskich (giełda) i podczas święta szkoły.


3. Na program składały  się cztery części:

 • Nauczycielu, odejdź od tablicy
 • Nauczycielu, pracuj metodą projektów
 • Nauczycielu, oceniaj uczniów tak, by pomóc im się uczyć
 • Uczeń też człowiek

4. Każda nauczycielka wykonywała zadania, by zdobyć wszystkie cztery powyższe „sprawności nauczyciela". Jej pracę oceniały nauczycielki wchodzące w skład zespołu nauczycieli z innych szkół (recenzje), a o uzyskaniu tytułu decydowała komisja powołana przez organizatorów.


5. W czasie wykonywania zadań szkoły pracowały w parach. Wspierały się w swoich działaniach, pomagały w pokonywaniu trudności, nauczyciele wymieniali się uwagami (w określonym czasie wpisują swoje uwagi w rubryce konsultacje). Druga szkoła była „krytycznym przyjacielem".


6. Pod koniec realizacji każdej sprawności nauczyciela wylosowano szkołom dodatkowych recenzentów, którzy wypisywali  mocne i słabe strony prac poszczególnych nauczycieli – powstała „opinia-recenzja", która miała ogromne znaczenie dla komisji przyznającej tytuł „Nauczyciel z klasą".


7. Komisja dokonywała ocen cząstkowych, czyli akceptował lub nie poszczególne sprawności, ale nauczyciel nie uzyskiwał  żadnego potwierdzenia na piśmie. Dopiero pomyślne ukończenie całego programu dało nauczycielowi tytuł: „Nauczyciel z klasą".


8. Szkoła, w której minimum 3 nauczycieli uzyskało  tytuł „Nauczyciel z klasą", otrzymała dyplom poświadczający udział w programie.

Jesteśmy bardzo dumni, że ten tytuł uzyskały trzy nauczycielki naszej szkoły: Irena Jaskółka, Dorota Krawczyk i Renata Praczyk.
GRATULUJEMY!©2019 Szkoła Podstawowa w Starej Obrze
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze. Jeżli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.