Program „Ratujemy i uczymy ratować” powstał dzięki Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka i jest adresowany do nauczycieli i uczniów klas I-III. W roku szkolnym  2010/2011 panie: Dorota Krawczyk i Natalia Szajber uczestniczyły  w szkoleniu prowadzonym przez wykwalifikowanych instruktorów, z którego przywiozły podręczniki dla uczniów oraz fantomy do nauki udzielania pierwszej pomocy. Tym samym  stały się koordynatorkami programu w naszej szkole. Dzięki przeszkolonym pedagogom i otrzymanym pomocom dydaktycznym dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Dnia 25 czerwca 2013r. w naszej szkole odbyły się drzwi otwarte dla rodziców i uczniów klasy I. Podczas spotkania pani Natalia Szajber zaznajomiła dzieci i opiekunów z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Zakres zajęć obejmował następujące tematy:

·         Bezpieczeństwo,

·         Sprawdzanie przytomności,

·         Wzywanie pomocy,

·         Pozycja boczna,

·         Oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej,

·         Łańcuch przeżycia.

 

 

Rodzice wraz z dziećmi w przyjazny sposób, w formie zabawy, pracy z tablicą interaktywną przyswoili niezbędne wiadomości. Na zakończenie wszyscy otrzymali certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !!!

 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

 

 ©2019 Szkoła Podstawowa w Starej Obrze
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze. Jeżli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.