Tegoroczna edycja Festiwalu Szkoły z Klasą odbyła się 8 i 9 czerwca w Warszawie. Nasza szkoła była jedną z osiemnastu placówek z całej Polski, które zostały wybrane spośród ponad 200 szkół. Dla nas było to ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że uczestniczymy w tym festiwalu już po raz piąty. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Roksana Walczak- kl. VII, Joanna Wojcieszyńska- kl. III, Bartosz Teodorczyk- kl. III wraz z opiekunami: Dorotą Krawczyk i Renatą Praczyk.

 

 

Tradycyjnie podczas festiwalu byli z nami eksperci i przyjaciele Fundacji Szkoły z Klasą. Miano eksperta w tym roku uzyskała nauczycielka naszej szkoły p. Natalia Kowal, która w ramach programu Edukacja- Inspiracja realizowała z uczniami trzeciej klasy swój autorski projekt naukowo-badawczy.

Po oficjalnym otwarciu festiwalu przez prezesa Fundacji p. Agatę Łuczyńską szkolne zespoły prezentowały w kilkuosobowych grupach efekty swoich działań. Tu prym wiedli uczniowie, którzy opowiadali o swoich największych sukcesach i wyzwaniach. Nasi uczniowie skupiając się na głównym celu jakim były DOBRE RELACJE opowiadali o wielu działaniach podejmowanych w naszej szkole. Warto wymienić projekt edukacyjny „Tropiciele wiedzy”, działania podejmowane na rzecz innych, tworzenie przedstawień teatralnych, imprezy szkolne, wycieczki i współpracę z wieloma instytucjami.

Po podzieleniu się dobrymi praktykami uczestnicy wraz z opiekunami wyruszyli na spacer z przewodnikiem po starówce i Krakowskim Przedmieściu. Pierwszy dzień zakończyliśmy spacerem nad Wisłą i wizytą w Multimedialnym Parku Fontann.

W kolejnym dniu festiwalowym uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w warsztatach z design thinking- DT, czyli metody, na której opiera się Szkoła z Klasą.  Podzielono nas na dwie grupy- nauczyciele i uczniowie. Obie musiały wykazać się kreatywnością, świadomością własnych oczekiwań i potrzeb. W szczególności uczyliśmy się pracy zespołowej w myśl tegorocznego hasła „Wespół w zespół”.

Jesteśmy bardzo zadowoleni  i dumni z naszych działań. To wydarzenie festiwalowe utwierdziło nas w przekonaniu, że w małej szkole można robić wielkie rzeczy.

 

Renata Praczyk

 

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

 

 

 ©2019 Szkoła Podstawowa w Starej Obrze
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze. Jeżli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.