Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

3 czerwca 2017 r. uczniowie  naszej szkoły: Bartosz Teodorczyk, Amelia Włodarczyk, Zuzanna Płóciennik, Wiktoria Grześkowiak i Jan Wieczorek  wraz z koordynatorką programu Natalią Kowal oraz Dyrektorem Szkoły Ireną Jaskółką brali udział w VII Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0 w Warszawie. W roku szkolnym 2016/17 w akcji „Szkoła z Klasą” uczestniczyły 203 szkoły z całej Polski. Nasza mała szkoła znalazła się w czołówce najlepszych szkół z całej Polski, które biorą udział w programie. Jest nam niezmiernie miło, tym bardziej, iż zostaliśmy zaproszeni na Festiwal już czwarty raz z rzędu.

 

  Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

Szkoła z Klasą to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych ogólnopolskich akcji społecznych, prowadzona nieprzerwanie od 2002 roku, której celem jest budowanie żywej społeczności, współpracującej ze sobą, otwartej, chcącej się rozwijać i szanującej swoje potrzeby. Pokazuje też jak korzystać z nowych technologii, krytycznie oceniać informacje, myśleć naukowo i twórczo podchodzić do rozwiązywania problemów.

 

W uroczystym otwarciu Festiwalu wzięli udział m.in. Jerzy Wójcik – Wydawca „Gazety Wyborczej”, Katarzyna Maniszewska – Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Mirosław Sielatycki – Zastępca Dyrektora Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, Rafał Lew-Starowicz – Zastępca Dyrektora Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji Ministerstwa Edukacji Narodowej i Włodzimierz Paszyński – Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Wśród ekspertów VII Ogólnopolskiego Festiwalu Szkoły z Klasą znalazły się m.in Grażyna Czetwertyńska – Adiunkt na Wydziale „Artes Liberales” UW, Elżbieta Tołwińska-Królikowska – Prezeska Zarządu Fundacji Innowacji Edukacyjnych ”Mała Szkoła”, Justyna Suchecka – dziennikarka edukacyjna „Gazety Wyborczej” oraz Dorota Kraśniewska i Jon Green z British Council.

 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

Bieżąca edycja „Szkoły z Klasą” miała nową formułę - opartą na pracy zespołowej, nastawioną na współdziałanie, badanie potrzeb, wspólne diagnozowanie i rozwiązywanie problemów - zmiany te znalazły odzwierciedlenie w programie Festiwalu. W trakcie Festiwalu zobaczyliśmy jak pracują w ramach tego programu inne szkoły, ale też mogliśmy zaprezentować to, co zrobiliśmy w naszej szkole. Reprezentacja szkoły na miejscu pracowała w międzyszkolnych zespołach prowadzonych przez trenera i w obecności eksperta. Naszym zadaniem było zaprezentowanie efektów całorocznej pracy. W tym roku postawiliśmy na OTWARTOŚĆ! „Nasza szkoła jest otwarta na społeczność lokalną. Uczniowie na zajęciach uczą się przez doświadczenie, eksperymentują i poszerzają swoje horyzonty. Nasi wychowankowie są wyczuleni na problemy współczesnego świata”. Przedstawiliśmy liczne akcje, działania, projekty,  które zostały zorganizowane i przeprowadzone w naszej szkole w ciągu całego roku szkolnego 2016/17, a było tego sporo. ;) Następnie nauczyciele wzięli udział w warsztacie dotyczącym edukacyjnego wykorzystania aplikacji Snapchat. Warsztat poprowadziła dziennikarka “Gazety Wyborczej” Justyna Suchecka. Z kolei uczniowie, podzieleni na kilkunastoosobowe zespoły, uczestniczyli w warsztatach wzmacniających współpracę i zagrali w grę edukacyjną „Szkoła na czasie”, przygotowaną przez zespół Fundacji Szkoła z Klasą. Gra będzie jednym z narzędzi, dostępnych w kolejnej edycji programu. Jej zasady oparte są na popularnych kalamburach, a hasła, które odgadują gracze dotyczą jednego z czterech obszarów szkoły: relacji, uczenia (się), technologii i przestrzeni.

 Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Starej Obrze.

 

Udział w VII Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0 to ogromne wyróżnienie i nagroda dla całej społeczności szkolnej i lokalnej. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły, mieszkańcom wiosek oraz ich włodarzom, a także osobom, które bezinteresownie wspierały nasze liczne imprezy  i wydarzenia za świetną współpracę.  To dzięki Wam mogliśmy odnieś tak duży sukces. :) DZIĘKUJEMY !!!

 

 

Połączenie sił to początek,

pozostanie razem to postęp,

wspólna praca to sukces.

 

- Henry Ford -

 

 

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z FESTIWALU 

 

 

 ©2019 Szkoła Podstawowa w Starej Obrze
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze. Jeżli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.