szkoła  zklasa 2.0

 

Już po raz trzeci z rzędu uczniowie naszej szkoły jako jedyni z gminy i jedni z dwóch szkół z powiatu krotoszyńskiego uczestniczyli w Ogólnopolskim Festiwalu Otwartej Edukacji w Warszawie. Nasz zespół znalazł się  w czołówce  40 najlepszych szkół  i został wybrany spośród 1500 placówek z całej Polski, biorących udział w Programach z Klasą (Szkoła z Klasą 2.0, WF z Klasą oraz Koduj z Klasą). Nasz udział w imprezie był konsekwencją działań w ramach programu  Szkoła z Klasą 2.0.

Do Warszawy wraz z wychowawczynią Natalią Kowal oraz szkolną koordynatorką programu Dorotą Krawczyk udali się uczniowie klasy I Bartosz Teodorczyk, Gabriel Przestacki oraz  Sergiusz Pańczak.

 

SONY DSC

             

Ogólnopolski Festiwal Otwartej Edukacji to wydarzenie dwudniowe. Podczas pierwszego dnia festiwalu – 5 czerwca 2016 r. w Narodowym Instytucie Audiowizualnym pierwszoklasiści prezentowali efekty swoich półrocznych działań  pt. „Odkrywamy nasze zmysły” w ramach ścieżki edukacyjnej „Odkrywamy, eksperymentujemy, dociekamy”, której pomysłodawczynią i koordynatorką była  pani Natalia Kowal. Jest to  projekt uznany przez moderatorów Szkoły z Klasą 2.0 za Dobrą Praktykę.  Na odwiedzających nasze stanowisko czekało mnóstwo interesujących atrakcji i zabaw związanych ze zmysłami, które zostały własnoręcznie wykonane przez uczniów pierwszej klasy oraz wychowawczynię. Były to m.in. balonowe zagadki, dźwiękowe jajka niespodzianki, zapachowe słoiczki, złudzenia optyczne       i żelowa niespodzianka. Ponadto można było po dotyku rozpoznać jaka to cyfra oraz dopasować skarpetki do pary. Na wszystkich odwiedzających nasz punkt czekał specjalny domek sensoryczny, który rozwijał wszystkie zmysły. Uczniowie  doskonale zaprezentowali się w Warszawie. Nasze stanowisko było wciąż oblegane, a goście chętnie przysłuchiwali się chłopcom, którzy z zapałem omawiali efekty działań projektowych. Nasze stanowisko odwiedziło wielu specjalnie zaproszonych gości oraz ekspertów m. in.  Jacek Królikowski – Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, specjalista w zakresie  metodologii szkoleń i zarządzania projektami, Natalia Puciłowska – dyplomowana instruktorka fitness, kulturystyki, pływania oraz aqua aerobiku, Ewa Radanowicz – Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Radowie Małym, doradca, trener oraz Maria – Gudro Homicka Wiceprezes Federacji Stowarzyszeń Nauczycielskich.

Po zaprezentowaniu swoich działań nasza grupa mogła zapoznać się z projektami innych uczniów. Wyjątkowe wnętrze NIA oraz zielony dziedziniec, na którym odbywały się prezentacje projektu „WF z Klasą”, sprawiły, że dzień minął w przyjemnej, wręcz piknikowej atmosferze.

Ostatnim punktem pierwszego dnia pobytu w Warszawie było zwiedzanie stolicy. Mimo zmęczenia po dniu pełnym wrażeń z ochotą udaliśmy się na Stare Miasto, pod Grób Nieznanego Żołnierza oraz przespacerowaliśmy się Krakowskim Przedmieściem.

Drugi dzień festiwalowy był dniem konferencyjno-warsztatowym. Dzieci wraz z panią Natalią Kowal udały się do Służewskiego Domu Kultury na warsztaty rytmiczne i plenerowe oraz na spotkanie z architektem, podczas którego zaprojektowały i wykonały szkołę swoich marzeń.

Natomiast koordynatorka projektu zaproszona została na międzynarodową konferencję Eduspaces 21. Otwieramy szkołę! Jej głównymi prelegentami byli Peter Hall Jones z Wielkiej Brytanii, Alan Bruce z Irlandii i Bożena Będzińska-Wosik. Po wystąpieniach  gości miał miejsce panel dyskusyjny na temat: „Kluczowe aspekty otwartego środowiska edukacyjnego – jak to zrobić w praktyce?”. Po zakończeniu się konferencji odbyły się warsztaty prowadzone przez ekspertów z zagranicy.

Na koniec wręczone został dyplomy za udział w Festiwalu i przygotowanie prezentacji pt. „Odkrywamy nasze zmysły”.

skanowanie0001

Festiwal Otwartej Edukacji dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń i na zawsze pozostanie w naszej pamięci.  Cieszymy się, że otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w Festiwalu. Jest to ogromne wyróżnienie dla nas i dla naszej szkoły. Dzięki udziałowi w projekcie mamy pewność, że edukujemy młode pokolenia w sposób innowacyjny
i nowoczesny.

20160606_184132

Nasza załoga z wielkopolski ;)

 

WARTO BYĆ OTWARTYM NA EDUKACJĘ !

 

DorNat :)

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ NA SZKOLNYM BLOGU

 

 

 ©2019 Szkoła Podstawowa w Starej Obrze
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze. Jeżli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.