16 października przypada "Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. Z tej okazji  nasza szkoła włączyła się w próbę bicia rekordu Polski w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej  przez jak największą liczbę osób. Akcja rozpoczęła się o godzinie 12.00 i trwała 30 minut.

 

 

 

 

W tym roku w biciu rekordu wzięło udział 980 instytucji oraz 92 049 osób, które korzystały z 5 411 fantomów! Tym samym ustanowiono nowy rekord. Hura!

 

 

Organizatorem Wydarzenia była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która organizuje akcję w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować", w którym systematycznie uczestniczą uczniowie naszej szkoły. Program polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie  już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki, a pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

 


Do bicia rekordu w naszej szkole włączyli uczniowie, nauczyciele, a także rodzice. W sumie stawiło się 90 osób. Szkolnym organizatorem akcji była pani Natalia Kowal, która wspólnie z uczniami starszych klas przeprowadziła imprezę.

 

 

 

 

Podczas bicia rekordu wszyscy obecni mogli zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz zbadać swój poziom cukru we krwi, dzięki obecności pani pielęgniarki Doroty Jaskółki. Dodatkowo uczniowie wykonywali prace plastyczne dotyczące pierwszej pomocy. Na zakończenie wszyscy  otrzymali Apteczki Małego Ratownika WOŚP oraz ulotki i broszury nadesłane wcześniej przez Fundację.

 

 

 

 

 

 

Tutaj można zobaczyć film z próby bicia rekordu  w naszej szkole

 

 

 

Cieszymy się ogromnie,  że umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest czymś naturalnym dla naszych uczniów.

 

 

 

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne ustanowienie nowego rekordu. ;)

 

 

 

 

 

Pamiętajcie!

 

 

"Gdyby więcej ludzi umiało udzielać pierwszej pomocy w nagłym zatrzymaniu krążenia, 100,000 osób rocznie w Europie mogłoby żyć".

 

 


Natalia Kowal

 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ©2019 Szkoła Podstawowa w Starej Obrze
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze. Jeżli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.