Nasza szkoła 16 października 2014r. podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca - „Restart a Heart Day” włączyła się w próbę pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowej przez jak największa ilość osób, nieustannie przez 30 minut. Organizatorem bicia rekordu była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

 

 

Celem akcji – oczywiście poza chęcią pobicia ubiegłorocznego rekordu - była promocja pierwszej pomocy i powszechnej nauki tej wiedzy. Dlatego też Fundacja WOŚP zachęcała wszystkich nauczycieli i koordynatorów lokalnych akcji do pokazywania efektów swoich działań również w Internecie.

 

 

TUTAJ ZOBACZ film z bicia rekordu Guinnessa w naszej szkole.

 

W tym roku do akcji włączyło się aż 675 instytucji,  z czego większość stanowiły szkoły podstawowe objęte programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”. W tym także nasza szkoła, która od kilku lat systematycznie, dzięki wykwalifikowanej kadrze nauczycielskiej przeprowadza kursy pierwszej pomocy dla uczniów i rodziców.

 

 

Do bicia rekordu w naszej szkole włączyli się przedszkolaki, uczniowie klas I-VI, nauczyciele, a także rodzice. Dziękujemy wszystkim za obecność i  poświęcenie swojego czasu.

 

 

Tegoroczna akcja jest wielkim sukcesem, bo jednorazowo w całej Polsce 67 396 osób (zarówno dzieci jak i dorosłych) pokazało, że potrafi udzielić pierwszej pomocy. Niestety nie udało się pobić zeszłorocznego rekordu, ale nadal należy on do Orkiestry (w październiku 2013 roku w akcji uczestniczyło 83 111 osób) i czeka na pobicie w przyszłym roku :) 

 

Nasza szkoła na pewno przyłączy się do bicia rekordu i za rok! J

 

Pamiętajcie!  Wasze ręce mogą uratować czyjeś życie :)

 

Natalia Szajber

 

 

SIE MA!

 


ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

 

 

 

 ©2019 Szkoła Podstawowa w Starej Obrze
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze. Jeżli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.