W dniach 17-18 czerwca 2014r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0.Honorowy patronat nad festiwalem objęła małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Partnerami były firmy: Intel, Samsung, Google, a organizatorami: Centrum Nauki Kopernik, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazeta Wyborcza.

 

Spośród zgłoszonych 350 placówek do Centrum Nauki Kopernik zaproszono 50 najlepszych zespołów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

 

Wśród nich znalazła się Nasza Szkoła Podstawowa. Całoroczna praca
w programie „
Szkoła z Klasą 2.0”, w którym  braliśmy udział,  została uwieńczona wielkim sukcesem.

 

Na festiwal z pomysłodawczynią i opiekunką klasowego projektu p. Natalią Szajber oraz Dyrektorem Szkoły p. Ireną Jaskółką pojechali najaktywniejsi uczniowie z klasy II: Malwina Pierzynowska, Bartosz Waśkowiak i Mateusz Baranek.

 

Uczniowie na festiwalu zaprezentowali urządzenie o nazwie  „Robot do oczyszczania wody”, które budziło duże zainteresowanie zarówno wśród gości, nauczycieli jak i organizatorów programu.

 

Jednym z punktów imprezy było spotkanie dzieci z ekspertami. Nasze stoisko odwiedzili dr TAKAO ISHIKAWA, który jest adiunktem w Zakładzie Biologii Molekularnej na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Dr Ishikawa to niezwykle sympatyczny i uśmiechnięty młody człowiek, który wyróżnił uczniów dyplomem za przygotowanie i prezentację eksponatu. 

 

 

Drugim ekspertem, który odwiedził nasze stoisko była pani AGATA WILAM, z wykształcenia teatrolog,współzałożycielka i prezes Uniwersytetu Dzieci, którego misją jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci tak, by korzystając w pełni ze swoich talentów, wiedzy i możliwości rozumiały świat,  w którym żyją i potrafiły w nim działać.

 

Odwiedzający nasze stoisko mogli również zobaczyć inne eksponaty  przywiezione na festiwal, które dzieci wykonywały w ramach programu. Wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć galerię zdjęć, na których zaprezentowano wykorzystanie TIK na zajęciach w naszej szkole. 

 

W czasie trwania imprezy uczniowie wraz z opiekunem odbyli także doskonalenie pod okiem tutorów z Centrum Edukacji Obywatelskiej, zwiedzili ekspozycje Centrum Nauki Kopernik, wymienili się pomysłami i doświadczeniem z zespołami z innych szkół.

 

 „Daj mi działać, a zrozumiem”- takie motto  przyświeca działaniom uczniów  w   Szkole Podstawowej w Starej Obrze. Dzieci uczą się przez doświadczenie i zabawę, wykorzystując wszystkie swoje zmysły.  Jak mówiła  Agata Łuczyńska, dyrektor programu Szkoła z Klasą: „Z dumą mogę powiedzieć, że Festiwal „Szkoła z Klasą 2.0” to święto nowoczesnej edukacji – zorientowanej na ucznia, zachęcającej młodych ludzi do stawiania pytań i szukania odpowiedzi. To niepowtarzalna okazja, żeby spotkać nauczycieli z pasją, którzy chcą i potrafią podejmować nowe wyzwania.”

 

Jesteśmy dumni, że nasza mała, wiejska szkoła nie odstaje  od  nowoczesnych, wielkomiejskich  szkół polskich.

 

 

ZOBACZ RELACJE I ZDJĘCIA Z PIERWSZEGO DNIA FESTIWALU

 

ZOBACZ RELACJE I ZDJĘCIA  Z DRUGIEGO DNIA FESTIWALU

 

 

 

 ©2019 Szkoła Podstawowa w Starej Obrze
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze. Jeżli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.